Letni piknik sąsiedzki przy ul. Kazimierzowskiej 43 zrealizowany został z inicjatywy mieszkańców budynku. Chcąc zintegrować lokalną społeczność i sprawić, że sąsiedzi w końcu będą mieli okazję się bliżej poznać i zamienić ze sobą więcej zdań niż grzecznościowe "dzień dobry".

 

Organizatorzy postanowili zaangażować mieszkańców w konkurs na najlepsze ciasto! Owe słodkości stały się też niejako "biletem wstępu" na sąsiedzkie wydarzenie. Sąsiedzi skuszeni nagrodami konkursowymi postawili przed organizatorami nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie przyniesione na piknik ciasta okazały się być niezwykle smaczne.

 

 

Warsztaty filmowe
dla seniorów

Konkurs | Zrealizowane projekty

Projekt polega na realizacji cotygodniowych zajęć dla grupy bemowskich seniorów. Przewiduje praktyczne i teoretyczne zajęcia filmowe realizowane w duchu "od pomysłu do realizacji". W trakcie 12 spotkań uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi na temat procesu realizacji krótkiej formy reportażowo-dokumentalnej.

 

Największą zaletą projektu jest to, że uczestnicy zajęć stworzą wspólnie w małych grupach proste i krótkie formy reportażowe dotyczące własnego życia oraz lokalności - łącząc naukę podstaw warsztatu filmowego z integracją, edukacją oraz rozwijaniem wiedzy i umiejętności.

 

Filmy realizowane będą smartfonami.

 

Projekt prowadzić będzie Łukasz Kamiński - mieszkaniec Bemowa, absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

 

 

październik - grudzień 2019
MAL Dwa Jelonki

 

 

Cele projektu:

 

Społeczno-psychologiczne

1. Zaangażowanie w życie lokalnej społeczności

2. Integracja w środowisku seniorów

3. Bliższe zapoznanie ze zróżnicowaniem życia społecznego na warszawskim Bemowie

4. Zdobycie społeczno-psychologicznych kompetencji osobowościowych

 

Artystyczno-twórcze

1. Przekazanie narzędzi pozwalających na własną ekspresję

2. Zapoznanie z podstawowymi teoretycznymi kategoriami filmowymi

3. Zdobycie umiejętności pozwalających na wykorzystanie mediów w życiu codziennym

4. Rozwinięcie umiejętności operatorskich oraz montażowych.