Śródmieście

Śpiewanki w Osiem przez Dwa - wieczory piosenki turystycznej

lipiec - październik 2020

Konkurs - edycja II

Od ponad 4 lat, w domku fińskim \"OsiemPrzezDwa\" organizowane są mocno spontanicznie i oddolnie, wieczory piosenki turtystycznej. Impreza wpisała się na stałe w klimat osiedla; gromadzi całe rodziny, seniorów oraz fanów turystyki górskiej. Animatorami wydarzenia są wolontariusze z Pracowni Nauki i Przygody oraz Studenckiego Klubu Przewodników Beskidzkich (Warszawa). Dla wielu uczestników tych wydarzeń ważnym jest, że są to wieczory bez alkoholu. Impreza co miesiąc gromadzi od 20 do 50 osób (w ciepłe miesiące gdy śpiewamy w ogrodzie). Mimo wkraczających nowych technologii, klimat miejsca i wieczoru sprawia, że uczestnicy wciąż pytają o śpiewniki z piosenkami. Do tej pory korzystaliśmy ze śpiewników wydanych 10 lat temu przez SKPB jednak ich nakład się wyczerpał.

Chcielibyśmy przygotować nowy, uaktualniony śpiewnik, który służyłby uczestnikom w trakcie kolejnych śpiewanek. Naszym celem jest także dalsza promocja tego wydarzenia.

Odbiorcą naszego projektu są rodziny z dziećmi, seniorzy i inne osoby biorące udział w dotychczasowych Śpiweankach. Chcielibyśmy jednak poszerzyć grono osób zainteresowanych wieczorami.

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody

OD KOGO