Letni piknik sąsiedzki przy ul. Kazimierzowskiej 43 zrealizowany został z inicjatywy mieszkańców budynku. Chcąc zintegrować lokalną społeczność i sprawić, że sąsiedzi w końcu będą mieli okazję się bliżej poznać i zamienić ze sobą więcej zdań niż grzecznościowe "dzień dobry".

Organizatorzy postanowili zaangażować mieszkańców w konkurs na najlepsze ciasto! Owe słodkości stały się też niejako "biletem wstępu" na sąsiedzkie wydarzenie. Sąsiedzi skuszeni nagrodami konkursowymi postawili przed organizatorami nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie przyniesione na piknik ciasta okazały się być niezwykle smaczne.

Sąsiedzkie
pożegnanie
lata

Wydarzenie miało na celu wspólne pożegnanie lata w formie sąsiedzkiego pikniku. Sąsiedzi przynieśli swój poczęstunek chętnie uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach takich jak: pokaz taneczny, wspólne dekorowanie podwórka, własnoręczne tworzenie bransoletek, pokaz baniek mydlanych. Zwieńczeniem kolorowego dnia była sąsiedzka dyskoteka!

Dzięki organizacji pikniku
udało się nam:

• zaangażować sąsiadów do współorganizacji wydarzenia,

• wypromować ideę wzajemności - korzystanie ze wspólnej przestrzeni z wnoszeniem własnej inicjatywy, dzielenie się poczęstunkiem,

• zaktywizować nie udzielających się dotychczas gości,

• zintegrować lokalną społeczność, zachęcić do nawiązania nowych kontaktów, znajomości,

• zainteresować uczestników zajęciami artystycznymi oraz ofertą klubokawiarni sąsiedzkiej

• zainspirować uczestników do kolejnych odwiedzin i do własnych inicjatyw w tym miejscu.

​​​​​​​Trudność sprawiły nam:

• rozliczenie finansowe projektu,

• przełamanie myślenia sąsiadów o Kawiarni Sąsiedzkiej i Ogrodzie Społecznym jako o miejscu, które sami tworzą.

31 sierpnia 2019
Klubokawiarnia sąsiedzka