Bemowo

ZaPRZYJAŹNIJ się

rodzinny ekopiknik

 

 

wrzesień 2020 

 

 

 

Rodzinny ekopiknik na Osiedlu Przyjaźń miał zaktywizować lokalną społeczność oraz zachęcić ją do wspólnego spędzenia czasu w piątkowe popołudnie. We współpracy z Biblioteką Publiczną mieszkańcy zorganizowali warsztaty edukacyjne, które poprzez wspólne działania, miały promować ekologiczną postawę sąsiedzką oraz pokazać w jaki sposób prostymi działaniami wspólnie możemy pomóc naszej okolicy. W programie pikniku pojawiła się też wymiana sadzonej w zamian za książkę, a rośliny wspólnie mieszkańcy mogli zasadzić przy budynku biblioteki. 

 

 

 

 

Oprócz wartości proekologicznych jakie tym wydarzeniem chcieli przekazać mieszkańcy, wydarzenie miało też pokazać sąsiedzkie oblicze biblioteki, jako miejsca, które prócz książek posiada też walor integracyjny i aktywizacyjny. Podtrzymanie sąsiedzkiego charakteru biblioteki jest dla mieszkańców ważnym elementem tego wydarzenia. Piknik miał pokazać, że takie miejsce funkcjonuje, zbiera wokół siebie wielu chętnych do działania mieszkańców i jest otwarte na wszelkie sąsiedzkie inicjatywy.

Piknik przeznaczony był dla wszystkich mieszkańców w szczególności lokalnej społeczności związanej z Osiedlem Przyjaźń. 

Anna Kościkiewicz, Irena Świerszcz

OD KOGO

CEL

DLA KOGO

DZIAŁANIE

Konkurs - edycja II

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"