22 września 2019 roku, na boisku przy ul. Sąchockiej 2 odbył się piknik historyczny nawiązujący do Powstania Warszawskiego. W organizację wydarzenia włączona została lokalna społeczność - dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Nawiązanie do historii i ważnego dla mieszkańców wydarzenia okazała się czynnikiem integrującym i angażującym do udziału w poszczególnych wydarzeniach. Piknik stał się okazją do spotkania mieszkańców, dzielnicy, samorządowców, aktywistów lokalnych, przedstawicieli środowisk biznesowych, instytucji kultury i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

W wydarzeniu zrealizowano:

DIORAMY

rekonstrukcja życia Powstańczej Warszawy w tym walki oddziałów powstańczych, pomoc sanitariuszek, harcerskiej poczty polowej, pomoc zasypanym w gruzach - w wykonaniu członków społeczności lokalnej, a także członków stowarzyszenia Grupa Historyczno - Edukacyjna Szare Szeregi

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

spotkanie poprowadził Zbigniew Rowiński przy udziale lokalnej społeczności

Rakowiec
dla Powstańców
Warszawskich

Dzięki organizacji pikniku
udało się nam:

• zintegrować różne środowiska,

• zaangażować rodziny do aktywnego uczestnictwa i rozmów, nawiązania nowych kontaktów,

• wymienić doświadczeniami.

​​​​​​​Trudność sprawiły nam:

• organizacja wydarzenia - przygotowanie przestrzeni (infrastruktury).

22 września 2019
Ochota Rakowiec | Sąchocicka 2