Pożegnanie Lata
na Targówku

Projekt odpowiada na problem monotonni jak wkradła się na Targówek, braku działania, braku integracji wśród najbliższych sąsiadów, mamy piękną przestrzeń, w której nic się nie dzieje - Skwer Wiecha i jego okolice , braku znajomości Klubu Pinokio, w którym jest szeroka oferta zajęć skierowana do dzieci jak i dorosłych. Chcemy zorganizować we wrześniu cykl wydarzeń plenerowych i nie tylko ze współpracy z sąsiadami, dziećmi należącymi do klubu Pinokio oraz tymi którzy by do nas chcieli dołączyć. Pierwszą propozycją byłby Piknik Sąsiedzki przy ul. Goławickiej 9 , wśród zieleni , ustawimy kilka namiotów z animacjami ,rozstawimy kilka krzeseł i stołów, pięknie ozdobionych kwiecistymi obrusami, wokoło rozłożymy koce, leżaki oraz poduszki żeby można było spocząć i wypocząć poleżeć na łonie natury, zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, porozmawiać z bliższymi lub dalszymi sąsiadami ,wspólnie pobiesiadować.

Chcielibyśmy na Pikniku oprócz sąsiedzkiego grillowania zorganizować warsztaty plastyczne dla dzieci oraz strefę wypoczynku dla dzieci i dla maluszków . Chcielibyśmy w ten sposób zachęcić mieszkańców do spędzenia wspólnie z nami popołudnia, choć na chwilę oderwać dzieci od smartfonów i komputerów i zaprosić do wspólnej zabawy. Mamy nadzieję co jakiś czas „pokazywać się” w przestrzeni osiedla co sprawi, że ludzie wyjdą z domu , dzieci raz ze swoimi rodzicami zapoznają się z ofertą klubu. Ponadto fajnym wydarzeniem na pikniku były by gry terenowe i podwórkowe dla dzieci oraz wszystkich chętnych.

Planujemy min. Zabawę podchody, malowanie kredą , duże bańki mydlane, gra w klasy, w gumę, kapsle, berek, skakanki, zabawa w chowanego , szczura, ziemniaka, Baba Jaga patrzy, państwa – miasta, flinston, dwa ognie. Zabawy poprowadzi Pani Edyta i Pani Bożenna z Klubu Pinokio, Kolejnym ciekawym wydarzeniem dla mieszkańców i uczestników klubu będą warsztaty Kulinarne. Jest jedna z przyjemniejszych form zachęcania ludzi do spędzenia wspólnie czasu i coś zrobienia razem, a gdy dojdzie do tego przyjemność z gotowania i jedzenia to już jest sukces gwarantowany. My postawilibyśmy na zdrowe koktajle warzywne, witaminowe, jaki i mleczno – owocowe. I tu swoje zdolności chcą zaprezentować Seniorzy z Koła Nr 9 Oddział Targówek, gdzie Przewodnicząca Pani Grażynka będzie wiodła prym i nadzorowała wszystkich. Warsztat planujemy zorganizować na koniec września. I jeszcze jedno spotkanie kulinarne dla mieszkańców, Seniorów oraz dzieci ale tym razem na słodko będziemy robić ciasta, ciasteczka i desery. I przy tych warsztatach swoją pomoc zadeklarowali Seniorzy. Warsztaty będą w godzinach popołudniowych ( początek października ), tak żeby każdy z nich mógł skorzystać. Przy warsztatach kulinarnych będą również rodzinne gry i zabawy min. rebusy, krzyżówki o tematyce kulinarnej i nie tylko również konkursy wiedzy o Targówku.

od 16.09.2019r. do 15.11.2019 r.
Piknik Sąsiedzki | Goławicka 9
Warsztaty kulinarne | ul. Goławicka 1

Cel projektu:

- to dobra okazja dla mieszkańców do wyjścia i wspólnej integracji z sąsiadami

- są dzieci które z przyczyn finansowych nie korzystają z dodatkowych zajęć chcemy wyjść do nich z oferta wspólnej zabawy oraz warsztatów , za którą nie będą musiały płacić.

- Członkowie klubu mają duży, niewykorzystany potencjał. Temat zdrowia ważny dla Seniorów ale także i dzieci. Są osoby, które by się chciały podzielić swoją wiedzą są Panie które propagują zdrowe odżywianie maja super przepisy na pyszne sałatki i nie tylko którymi chętnie się podzielą z innymi. Udział w projekcie będzie dla nich okazją do podzielenia się własną wiedzą i doświadczeniami. Dzięki temu staną się aktywnymi twórcami oferty działań, nie tylko odbiorcami. Targówek to fajne miejsce, gdzie można miło spędzić czas

- Na Targówku Mieszkaniowym za mało się dzieje rzadko jest wykorzystywany. Mieszkańcy w różnym wieku przesiadują bezczynnie, brakuje aktywności. Dzięki naszym działaniom ludzie którzy jeszcze nie znają naszej placówki w końcu o niej usłyszą

Fot. Edyta Barcikowska