Bemowo

Osiedle Przyjaźń Śpiewa

2020

Projekt zakładał cykl spotkań śpiewaczych opartych na śpiewie tradycyjnym. Warsztaty dedykowane były mieszkańcom Osiedla Przyjaźń i jego miłośnikom, którzy chcieliby doświadczyć radości śpiewu w grupie. Uczestnicy poprzez warsztaty z emisji głosu i pracy z oddechem wykonywali szereg ćwiczeń integracyjnych, które pozwoliły im zacieśnić więzi sąsiedzkie. Na zakończenie projektu cała zaangażowana grupa wykonała wspólnie poznane pieśni podczas otwartego dla lokalnej społeczności spotkania.

Celem projektu było wsparcie rozwoju sąsiedzkiej grupy Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń i zachęcenie mieszkańców do wspólnego twórczego działania. Grupa działa od 2015 roku, śpiewają w niej mieszkańcy i miłośnicy Osiedla Przyjaźń na warszawskim Bemowie. Oddolny charakter grupy pozwala wspólnie podejmować decyzję i poczuć współodpowiedzialność za funkcjonowanie zespołu. Wsparcie grupy i realizacja otwartych warsztatów pozwala mimo trudnego czasu funkcjonować grupie i rozszerzać jej pole działania oraz angażować nowych członków i członkinie.

Projekt skierowany jest do mieszkańców dzielnicy Bemowo, w szczególności związanych z Osiedlem Przyjaźń.

Agata Rudowska, Maciej Rosiński

OD KOGO