Od pomysłu
do realizacji
cz. 2 | Dobry plan
to podstawa
 
narzędzia do planowania, kosztorysowanie
 
 
 
wtorki
7, 14, 21, 28 kwietnia
17:30 - 19:30
zajęcia online
 

 

Chodzi ci po głowie pomysł na działanie lokalne, ale zastanawiasz się czy ma ono sens?

Chciałbyś zrobić coś dla swojej okolicy, sąsiadów?

Nie wiesz jak i od czego zacząć?

Obawiasz się, czy Twój pomysł spodoba się innym?

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na działanie lokalne (lub jeszcze nie) i chcieliby dowiedzieć się jak skutecznie się za nie zabrać i zrealizować swój własny projekt. Nie martwcie się, nie będziemy sobie wzajemnie kraść pomysłów, a wspólnie wypracowywać ich realizację :).

Kontynuacja naszego cyklu, podczas którego mieszkańcy pracują nad swoimi pomysłami na działania sąsiedzkie od a do z. W tej części szkolenia przekażemy uczestnikom narzędzia, które pomogą im właściwie zaplanować działania. Przekażemy im garść sprawdzonych metod, istniejących narzędzi do planowania, a także dobrych praktyk planowania projektu. Skupimy się na strukturze samego planu, nad jego elementami zastanawiając się o czym powinniśmy pamiętać. Zaplanujemy również koszty projektu, skupiając się na tym co wyliczać, w jaki sposób przedstawiać koszty i przede wszystkim jak je oszacować.

 

Kolejne tematy z cyklu:

Maj – Prototypowanie – nie bójmy się błędów.

Czerwiec – Ewaluacja – po co to komu?

 
______________________________________
Zajęcia są bezpłatne ale obowiązują zapisy: 
warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

Akademia Sąsiedzka

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"