Od pomysłu
do realizacji
cz. 1 | Jak zacząć
 
praca nad pomysłem,
badanie potrzeb,
szukanie rozwiązań,
szanse i zagrożenia
 
 
wtorki
3, 17, 24, 31 marca
17:30 - 19:30
 

 

Chodzi ci po głowie pomysł na działanie lokalne, ale zastanawiasz się czy ma ono sens?

Chciałbyś zrobić coś dla swojej okolicy, sąsiadów?

Nie wiesz jak i od czego zacząć?

Obawiasz się, czy Twój pomysł spodoba się innym?

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na działanie lokalne (lub jeszcze nie) i chcieliby dowiedzieć się jak skutecznie się za nie zabrać i zrealizować swój własny projekt. Nie martwcie się, nie będziemy sobie wzajemnie kraść pomysłów, a wspólnie wypracowywać ich realizację :).

Na pierwszym spotkaniu zastanowimy się, skąd wziął się u nas pomysł na działania, gdzie szukać jego podstaw, oraz czy jego realizacja przyniesie coś pozytywnego nie tylko innym, ale i nam. Rozmarzymy się wyobrażając sobie wyśnione efekty realizacji i postawimy sobie cele, które chcemy osiągnąć. Zastanowimy się jaki wpływ na nasze pomysły, mają realne potrzeby otoczenia, a także jak zasoby nasze i naszych sąsiadów, ale i okolicy, mogą podkręcić naszą koncepcję.

W ramach pierwszego cyklu (4 warsztaty) przepracujemy nasze pomysły wychodząc z konkretnymi celami - jakie chcemy i zamierzamy osiągnąć, ryzykiem – które warto wziąć pod uwagę, ale zupełnie się go nie obawiać, zasobami – jakie mamy do wykorzystania i potrzebami – które należy uzupełnić zanim przejdziemy do kolejnych etapów – planowania i realizacji.Kolejne spotkania z cyklu, będą nas prowadziły przez całą ścieżkę pracy nad pomysłem, od badania potrzeb i dostrzegania problemów, przez znajdywanie rozwiązań i szczegółowe planowanie, po realizację i w końcu ewaluację naszej pracy. Jeśli chcesz zacząć działać lokalnie – pomożemy Ci w tym! Efekty tych spotkań warsztatowych możesz wykorzystać zarówno w naszym konkursie „Po Sąsiedzku” – zgłaszając wypracowany projekt, lub w innym konkursie, czy na własną rękę. O narzędziach i sposobach realizacji też opowiemy!

 

Kolejne tematy z cyklu:

Kwiecień – Dobry plan to podstawa.

Maj – Prototypowanie – nie bójmy się błędów.

Czerwiec – Ewaluacja – po co to komu?

 
__________________________________
Zajęcia są bezpłatne ale obowiązują zapisy: 
warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

Akademia Sąsiedzka

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"