Realizacja projektu polegała na organizacji cyklu sąsiedzkich śniadań (6 spotkań) dla mieszkańców, podczas których wspólnie przygotowali i spożywali śniadania, nawiązywali nowe znajomości. Międzykulturowe śniadania stworzyły możliwość nawiązania relacji z innymi mieszkańcami w duchu tolerancji i akceptacji, w tym zintegrowały i połączyły cechy i wartości wielu kultur. Z uwagi na różnorodność kulturową mieszkańców Dzielnicy Włochy do udziału zaproszono mieszkańców pochodzenia polskiego, wietnamskiego, chińskiego, francuskiego, niemieckiego, angielskiego, nepalskiego oraz nigeryjskiego. Międzykulturowe śniadania są świetnym pomysłem na wymianę doświadczeń przy przysłowiowej jednej misce. Jednak kuchnia to nie tylko gotowanie, to też ludzie i ich historie. Takie śniadania przy wspólnym stole są także doskonałym sposobem na spędzenie czasu w życzliwym towarzystwie, poznanie ciekawych ludzi, integrację międzykulturową i konwersacje po angielsku.

Włochy

Międzykulturowe
śniadania sąsiedzkie

Stowarzyszenie "Na Całe Życie"