Śródmieście

LinoSielce- stwórz z nami mapę Sielec

 

 

wrzesień 2020 

 

 

 

Konkurs - edycja II

Projekt artystyczny LinoSielce to cykl trzech spotkań - warsztatów, podczas których uczestnicy wspólnie stworzą mapę dzielnicy z zaznaczeniem ulubionych miejsc takich jak parki, sklepy, biblioteki, warsztaty usługowe. Uczestnicy zapoznają się z techniką druku wypukłego- linorytu oraz własnoręcznie przygotują matryce i odbitki zarówno na papierze jak i na dużym płótnie. Mapa zostanie w posiadaniu Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej (gdzie fizycznie odbywać się będą warsztaty) i może posłużyć jako materiał do dalszej pracy, np. podczas zajęć z haftu uczestnicy będą mogli wyszywać swoje ulubione miejsca lub dodawać elementy dekoracyjne). Mapa może być eksponowana w różnych przestrzeniach i informować odbiorców o ciekawych miejscach w dzielnicy

 

 

 

 

Celem projektu jest integracja mieszkańców poprzez edukację. Pierwszym elementem zapewniającym budowę więzi społecznych jest udział w warsztatach, podczas których uczestnicy pobudzą swoją kreatywność i zgłębią wiedzę o linorycie. Drugim aspektem jest edukacyjna rola mapy. Osoby wizytujące Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej będą mogły zapoznać się z nowymi i ciekawymi miejscami w dzielnicy.

Projekt skierowany jest do mieszkańców dzielnicy Mokotów - Siedlce. Na etapie warsztatów raczej do osób dorosłych, ze względu na narzędzia pracy. W założeniu mapa ma być przeznaczona jest dla każdego. Szacunkowa liczba odbiorców jest zróżnicowana. Trudno jest mi określić liczbę osób przychodzących do SDPT, natomiast profil fundacji na Facebooku to zasięg 1,2 tyś osób.

Łucja Stachurska, Bartłomiej Jesionkiewicz

OD KOGO

CEL

DLA KOGO

DZIAŁANIE

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"