Szkolenia

Spotkania

Działania

Działaj

Cykl dedykowany wszystkim, którzy mają pomysł na projekt lokalny i chcieliby go zrealizować w ramach konkursu Towarzystwa Sąsiedzkiego. Cykl warsztatów dotyczących tematyki aktywnego uczestnictwa i współtworzenia miasta, przygotowujące mieszkańców do podejmowania własnych inicjatyw, tego
jak je przeprowadzać, jak zgłosić się do konkursu.
Warsztaty pomogą wypełnić wniosek, ale i rozwinąć pomysły.

Więcej szczegółów i grafik cyklu wkrótce!

Doznaj

Cykl spacerów krajobrazowo-architektonicznych, które mają nas uwrażliwić na otaczającą przestrzeń, pokazując na jakie problemy należy zwrócić uwagę myśląc o działaniach sąsiedzkich, oraz jakie możliwości daje nam przestrzeń. Spacery będą także okazją
do poznania na nowo naszych dzielnic, osiedli, parków, odkrycia nieznanych nam tajemnic, ciekawostek i sentymentalnych opowieści samych mieszkańców.

Więcej szczegółów i grafik cyklu wkrótce!

Poznaj

Cykl spotkań prezentujących zrealizowane do tej pory działania sąsiedzkie. Pokazane zostaną zarówno działania lokalne (warszawskie) jak i projekty z innych miast, a nawet spoza Polski. Spotkania odbywać się będą zarówno w siedzibie Towarzystwa Sąsiedzkiego ale także w terenie w ramach wizyt w miejscach i przestrzeniach, w których realizowane są inicjatywy sąsiedzkie.

Poradnik Sąsiedzki

Otwarty punkt informacyjny i konsultacyjny, którego celem jest rozwijanie wszechstronnego wsparcia i poradnictwa dla inicjatyw społecznych i obywatelskich.Na konsultacje można zapisywać się w siedzibie Towarzystwa Sąsiedzkiego, telefonicznie lub przez stronę internetową (wysyłając zgłoszenie mailowe).

Masz pomysł na działanie ale nie wiesz jak je zrealizować? Chciałbyś zabrać głos w ważnej dla Ciebie sprawie, ale nie wiesz gdzie możesz zgłosić uwagę? Chciałbyś zgłosić siędo naszego konkursu, ale nie wiesz jak wypełnić wniosek? Skorzystaj z Poradnika Sąsiedzkiego! Przyjdź, napisz, zadzwoń!

Więcej szczegółów i grafik punktu informacyjnego wkrótce!

Akademia Sąsiedzka

Akademia Sąsiedzka to cykl edukacyjny na temat dobrego sąsiedztwa i sposobów realizacji inicjatyw sąsiedzkich. Zaproszeni eksperci przekażą wiedzę na temat istniejących narzędzi jakie oferuje miasto dając mieszkańcom możliwość zabrania głosu na temat własnej dzielnicy, osiedla, pomysłów na ulepszenia lub zmiany. Przedstawimy i wyjaśnimy na czym polega budżet partycypacyjny, konsultacje społeczne, inicjatywa lokalna. Przekażemy niezbędną wiedzę, ale i umiejętności aby ułatwić działanie w mieście i realizację własnych lokalnych projektów. Podpowiemy jak angażować sąsiadów w proponowane działania, skąd wziąć środki, jak opracować projekt, a potem jak nim zarządzać. Wesprzemy lokalnych liderów ale i każdego mieszkańca, który chciałby aktywnie działać w swoim lokalnym kontekście. Pokażemy w jaki sposób sami możemy upiększać własne podwórka, realizować ogrody społecznościowe itd.

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany
przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji
zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych
w Warszawie"

12.03.2019

28.03.2019

05.04.2019

Poznaj Towarzystwo Sąsiedzkie MOKOTOWA

Poznaj Towarzystwo Sąsiedzkie WOLI

Poznaj Towarzystwo Sąsiedzkie PRAGI PÓŁNOC

MIKROMIASTO,
ul. Narbutta 27a

MAL OTWARTA KOLONIA,
ul. Górczewska 15

DOM SĄSIEDZKI
MOJE SZMULKI,
ul. Łochowska 39 lok. 7

Sztuka i animacja
z trudną młodzieżą

Pierwszą część spotkania po krótkiej integracji poświęcimy na zebranie caseów dotyczących współpracy uczestników warsztatu z młodzieżą. Zbierzemy: opis inicjatywy, liczbę odbiorców, zasoby, to co poszło ok, oraz to co się nie udało. Na podstawie przedstawionych przykładów zmapujemy punkty zapalne w działaniach z młodzieżą, a w trakcie dyskusji na forum wspólnie poszukamy najlepszych rozwiązań.

Na warsztaty obowiązują zapisy!

Prowadzenie:
Stowarzyszenie Pracownia

Etnograficzna

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografów i antropologów kultury. Obszarem naszych zainteresowań jest zarówno tradycyjna kultura ludowa, jak i współczesność.