Szkolenia

Spotkania

Działania

Poznaj

 

Cykl poznaj to spotkania z Wami! Aktywnymi sąsiadami, mieszkańcami zainteresowanymi rozwijaniem swoich umiejętności, chcącymi realizować swoje własne działania sąsiedzkie, lokalne.

 

Podczas kolejnych spotkań będziemy się starali poznać Was, ale i przedstawić nasze Towarzystwo Sąsiedzkie. Spotkania POZNAJ odbywać się będą zarówno w naszym lokalu, jak i w miejscach. w których działają mieszkańcy Warszawy.

 

Jeśli i Ty chcesz nas poznać - zapraszamy do nas na Aleje Jerozolimskie 117!

 

Jeśli chcesz dać się poznać - zaproś nas do siebie, opowiedz o swoich doświadczeniach - sukcesach i porażkach - ta wymiana doświadczeń pomoże nam udoskonalać sąsiedzkie aktywności i z sukcesem realizować swoje pomysły!

 

Zapraszamy do kontaktu!

kontakt@towarzystwosasiedzkie.pl

najbliższe spotkania POZNAJ

 

w każdy czwartek o 18:00

POZNAJmy się w Towarzystwie Sąsiedzkim!

W każdy czwartek Agnieszka zaprasza Was na naszą sąsiedzką ławeczkę! Tego dnia chcemy Was poznać, dać poznać siebie i wspólnie zastanowić się co możemy razem zrobić! Jeśli masz ochotę podzielić się z nami swoimi sąsiedzkimi rozterkami, pomysłem na działania lokalne, swoimi działaniami sąsiedzkimi, chcesz poznać aktywnych sąsiadów lub po prostu spędzić czwartkowy wieczór w miłym towarzystwie.

 

piątek 13 września 17:30

POZNAJ Towarzystwo Sąsiedzkie Bemowa

Odwiedzamy MAL Spotykalnia - Biblioteka Sąsiedzka

ul. Powstańców Śląskich 126

 

piątek 20 września 18:00

POZNAJ Towarzystwo Sąsiedzkie Pragi Północ

Wizytujemy MAL w siedzibie Fundacji ZMIANA

Targowa 63/63 ,  03-729 Warszawa

 

piątek 27 września 18:00

POZNAJ Towarzystwo Sąsiedzkie dzielnicy Włochy

Spotkajmy się w MAL we Włochach

ul. Rejonowa 6/8, 02-441 Warszawa

 

Poradnik Sąsiedzki

 

Otwarty punkt informacyjny i konsultacyjny, którego celem jest rozwijanie wszechstronnego wsparcia i poradnictwa dla inicjatyw społecznych i obywatelskich.Na konsultacje można zapisywać się w siedzibie Towarzystwa Sąsiedzkiego, telefonicznie lub przez stronę internetową (wysyłając zgłoszenie mailowe).

Masz pomysł na działanie ale nie wiesz jak je zrealizować? Chciałbyś zabrać głos w ważnej dla Ciebie sprawie, ale nie wiesz gdzie możesz zgłosić uwagę? Chciałbyś zgłosić siędo naszego konkursu, ale nie wiesz jak wypełnić wniosek? Skorzystaj z Poradnika Sąsiedzkiego! Przyjdź, napisz, zadzwoń!

Towarzystwo Sąsiedzkie
Aleje Jerozolimskie 117

02-017 Warszawa

wtorki, środy i czwartki

od 15:00 do 19:00

 

Akademia Sąsiedzka

 

Akademia Sąsiedzka to cykl edukacyjny na temat dobrego sąsiedztwa i sposobów realizacji inicjatyw sąsiedzkich. Zaproszeni eksperci przekażą wiedzę na temat istniejących narzędzi jakie oferuje miasto dając mieszkańcom możliwość zabrania głosu na temat własnej dzielnicy, osiedla, pomysłów na ulepszenia lub zmiany.

Przedstawimy i wyjaśnimy na czym polega budżet partycypacyjny, konsultacje społeczne, inicjatywa lokalna. Przekażemy niezbędną wiedzę, ale i umiejętności aby ułatwić działanie w mieście i realizację własnych lokalnych projektów.

Podpowiemy jak angażować sąsiadów w proponowane działania, skąd wziąć środki, jak opracować projekt, a potem jak nim zarządzać.

Wesprzemy lokalnych liderów ale i każdego mieszkańca, który chciałby aktywnie działać w swoim lokalnym kontekście. Pokażemy w jaki sposób sami możemy upiększać własne podwórka, realizować ogrody społecznościowe itd.

środa 4 września 18:00

PISANIE WNIOSKÓW KONKURSOWYCH

Na warsztacie dowiesz się, o czym musisz pamiętać przy pisaniu wniosku konkursowego, jak opisać swój projekt i jak stworzyć kosztorys wydarzenia. Krok po kroku przejdziemy przez wniosek konkursowy "Po Sąsiedzku" zwracając uwagę na najważniejsze aspekty, o których nie należy zapomnieć przy opisywaniu swojego pomysłu!

 

środa 18 września 18:00

PAMIĘTAJ O PEWNOŚCI SIEBIE

Warsztat o zarządzaniu stresem w budowaniu pewności siebie, która jest niezwykle ważna w podejmowaniu i realizowaniu działań sąsiedzkich. Ula Rapacka pomoże Wam pracować ze stresem, aby nie przeszkodził on nam w działaniach!

 

środa 25 września 18:00

PAMIĘĆ W DZIAŁANIACH SĄSIEDZKICH

Jak wykorzystać historię miejsca i wspomnienia mieszkańców w działaniach lokalnych? Podczas warsztatów stworzymy modelowe wydarzenie sąsiedzkie, które pomoże nam znajdywać i wyszukiwać zasoby danego miejsca.

 

Na warsztaty obowiązują zapisy:

warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany
przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji
zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych
w Warszawie"