Jak działać...
z innymi?
warsztaty
skutecznej
komunikacji
 
 
piątki
3, 10, 17, 24 kwietnia
18:00 - 20:00
zajęcia online (przez aplikację ZOOM)
 
 

W trakcie warsztatu popracujemy na umiejętnościami w sferze kontaktowania się i współpracy z innymi osobami. Poznamy znaczenie poprawnej komunikacji we wspólnym wykonywaniu różnych zadań. Będziemy budować świadomość zarówno swoich zasobów, jak również ograniczeń w porozumiewaniu się oraz pomyślimy na tym, jak możemy jedne i drugie wykorzystać przy realizacji wspólnego zadania.

 

W trakcie 3 poniedziałkowych spotkań będziesz mógł dowiedzieć się jak rozmawiać z innymi we wzajemnym szacunku, jak słuchać, aby zrozumieć drugą osobą oraz jak mówić, aby zostać zrozumianym. Przekonasz się na czym polega empatia i jak ją okazywać oraz jak szczerze wyrażać swoje myśli i uczucia, również takie, które są dla ciebie trudne i niechciane. Nauczysz się jak formułować jasne oczekiwania wobec innych.Podczas warsztatu poznasz zasady skutecznej komunikacji.

 

Doświadczysz tego, co może zwiększyć jej efektywność. Przećwiczysz wyrażanie własnych emocji, potrzeb i przemyśleń oraz nauczysz się reagować na te aspekty u swoich rozmówców. Warsztat będzie okazją do zmiany niekorzystnych nawyków w komunikacji.

 

Przyjdź na warsztat jeżeli:

- często spotykasz się z niezrozumieniem ze strony innych osób

- trudno jest ci przekazać to, co myślisz i przeżywasz

- czujesz się samotny pomimo tego, że masz wokół siebie wielu dobrych znajomych

- nie potrafisz poradzić sobie z agresja ze strony innych osób

- zastanawiasz jak komunikować się z innymi nie dając im powodu do urazy

- nie wiesz jak wyjść z pułapki wzajemnego obwiniania się w relacjach

- chcesz dowiedzieć się w jaki sposób słuchać, aby druga osoba czuła się przez ciebie zrozumiana

 
____________________________________
Zajęcia rozwojowe w poniedziałki w Towarzystwie Sąsiedzkim poprowadzi dla Was Ilona Przeciszewska, która zajmuje się szkoleniami rozwoju osobistego, prowadzi sesje coachingowe, ale też zajęcia ruchowe. Z wykształcenia jest psycholożką.
 
____________________________________
Zajęcia są bezpłatne ale obowiązują zapisy: 
warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

Działaj

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"