Jak działać...
asertywnie?
 
 
 
 
 
 
 
poniedziałki
2, 9, 16, 23, 30 marca
17:30 - 19:30
 
 

Umiejętność asertywnego myślenia i działania może okazać się kluczowe dla skuteczności realizacji podjętych przez Nas lokalnych inicjatyw. Często to brak asertywności prowadzi do frustracji, sąsiedzkich konfliktów, rozczarowania i wypalenia. Zapraszamy lokalnych działaczy na warsztaty asertywnego działania. W trakcie 4 poniedziałkowych spotkań nauczymy się jak stawiać granice innym i samemu sobie, jak obronić siebie przed różnymi żądaniami

i manipulacjami, jak poradzić sobie z różnego typu społeczną presją, jak odmawiać bez dręczącego poczucia winy oraz jak prosić innych o pomoc. Nie musisz przecież wszystkiego robić sam – naucz się prosić o pomoc – to nic złego! Podpowiemy i przekonamy Cię, żebyś odważył się zrobić ten pierwszy krok. Będziesz mógł dowiedzieć się, co to znaczy prawdziwa, zdrowa asertywność. Zastanowimy się nad tym, czym różni się ona od uległości, a kiedy przeradza się w agresję. Pomyślimy o tym, jakie jest ryzyko związane z byciem asertywnym. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję przekonać się o tym, że warto dbać o swoje potrzeby nie ingerując w wolność innych osób oraz dać sobie prawo do realizacji swoich pragnień uwalniając się od nadmiernego spełniania oczekiwań, jakie stawia przed nami otoczenie.

 

Będziemy pracować metodą warsztatową, przygotuj się wiec nie tylko na garść wiedzy, lecz również na wiele ćwiczeń praktycznych: indywidualnych, w parach, grupach oraz na forum. Stawiamy na doświadczanie, eksperymentowanie i dzielenie się spostrzeżeniami. Dla chętnych będą też prace domowe!

 
____________________________________
Zajęcia rozwojowe w poniedziałki w Towarzystwie Sąsiedzkim poprowadzi dla Was Ilona Przeciszewska, która zajmuje się szkoleniami rozwoju osobistego, prowadzi sesje coachingowe, ale też zajęcia ruchowe. Z wykształcenia jest psycholożką.
 
____________________________________
Zajęcia są bezpłatne ale obowiązują zapisy: 
warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

Działaj

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"