Projekt „Bliżej przyrody” zakłada pięć półtoragodzinnych spotkań rodzinnych. Podczas każdego warsztatu podejmowana będzie inna tematyka przyrodnicza, uwzględniająca aktualnie ważne i użyteczne zagadnienia dla środowiska lokalnego m.in.: budowa karmników, las w słoikach, przesadzanie roślin. Zajęcia dostarczą uczestnikom wiedzę z zakresu świata fauny i flory, pobudzą wrażliwość na środowisko, a także pozwolą nabyć praktyczne umiejętności, które następnie będą mogli wykorzystywać w codziennym życiu.

Na najbliższych warsztatach:

Co, kiedy i w jaki sposób budzi się do życia wiosną? - to niezwykle ciekawe zagadnienie wymagające od nas skupienia uwagi podczas spaceru. 
Jakie ptaki zwiastują tę porę roku?
Co pierwsze budzi się do życia: pąki, liście czy kwiaty? 

Zwieńczeniem naszych rozważań będzie zabawa w ogrodnika i sadzenie cebulek wiosennych kwiatów. Wzrost roślin będzie można obserwować na parapecie własnego okna.

Najbliższe zajęcia odbędą się 28 marca 2020 w Czytelni nr XIX Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus od godziny 11:00-12:30.

Liczba miejsc jest ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy, zgłoszenia przyjmowane są w Oddziale „Czechowice” a także telefonicznie i mailowo:
tel: 882 43 00 wew. 1
e-mail: bdm116@bpursus.waw.pl

Wiek uczestników: od 4 -100 lat


WYDARZENIE NA FB: https://www.facebook.com/events/299803867649888/

Sąsiedzkie projekty | 2020

Konkurs

Przedstawiamy inicjatywy sąsiedzkie, które są realizowane przy naszym wsparciu w ramach II edycji (2020) konkursu PO SĄSIEDZKU

 

 

Bliżej przyrody - warsztaty rodzinne 

Ursus 

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"