Rośliny od zawsze przychodzą nam na pomoc. Nie tylko ludziom - zwierzęta, wyczuwając nieprawidłowości w swoich organizmach, intuicyjnie sięgają po odpowiednie rośliny. Tak samo byłoby z nami, gdybyśmy potrafili słuchać… swojego węchu. Lecznicze esencje roślin, potocznie zwane olejkami eterycznymi (choć jedynie 2% olejków na rynku mają właściwości terapeutyczne), to skoncentrowane, płynne i ulatniające się cząsteczki pozyskiwane z roślin poprzez delikatną destylację – o ile nie są tworzone syntetycznie w laboratoriach – mają 25-krotnie silniejsze oddziaływanie molekuł, niż roślina, od której pochodzą. I właśnie to jest przyczyną, dla której ich działanie jest o wiele szybsze i skuteczniejsze niż działanie ziół. Ze względu na swoje bardzo wysokie wibracje molekularne olejki oddziałują na wszystkie organizmy żywe – nie tylko ludzi, lecz także rośliny i zwierzęta.
 
Julia Mafalda, nazywana przez wielu leśną wróżką od zapachów, założycielka międzynarodowego projektu @Ethy, mającego na celu poprawić kondycję Matki Ziemi i ludzi, oraz od niedawna prowadząca bezpłatną grupę edukacyjną ~ESSENTIAL ACADEMY~, członkini Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia, i wieloletnia praktykantka i pasjonatka leczenia roślinami. Julia pojawia się w przestrzeniach miejskich bardzo rzadko - jest to zatem świetna okazja do spotkania jej na żywo i powąchania prawdziwych esencji roślin z jej prywatnej kolekcji olejków eterycznych. Instagram: @essential.fairy Essential Academy: https://www.facebook.com/groups/937348696619212/

 

 

 

 

Zapraszamy do zapisów:

warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

 

 

Ethy o globalna EKOinicjatywa łącząca ludzi na całym świecie, aby pomóc im wprowadzać zmiany lokalnie. W ramach współpracy Ethy + Towarzystwo Sąsiedzkie pomożemy Wam wprowadzić ekozmiany do swojego sąsiedztwa!

 

EKOblogzine:

www.ethy.lifehttps://www.instagram.com/ethy.life/

EKOmapa świata:

www.ethymaps.com

https://www.instagram.com/ethy.maps/

środa 6 listopada 18:00 - 20:00 

EKOzdrowie: roślinna apteczka domowa, czyli moc roślin z Polski i świata. Zaufaj swojemu węchowi! + WYMIANKA ROŚLIN I KSIĄŻEK

Julia Mafalda pokaże, jak zrobić nietoksyczne detergenty z tego, co mamy w kuchni, jak robić zakupy, by nie marnować żywności, jak generować mniej odpadów. Będzie też trochę o feng shui!

 

 

 

 

wtorek 12 listopada 18:00 - 20:00

EKOdom: jak dbać o dom naturalnie i ekologicznie? 

Warsztat inspirowany różnymi metodami pracy z ciałem, głównie technikami oddychania (m.in. Qigong breathing, Wim Hof Method i Yoga Nidra) i gimnastyką relaksacyjną Qigong, ale również jogą, bioenergoterapeutyką, elementami metody Czechowa, EFT (emotional freedom therapy) oraz Energy Medicine (Dona Eden). Podczas warsztatu będziemy zgłębiać nasze pole energetyczne i poznawać punkty energetyczne (meridiany) w naszym ciele. Wytrzepiemy zastaną energię i poprzez serię ćwiczeń poruszymy qi w naszym ciele. Zapoznamy się z metodami odzyskiwania witalności, a prowadząca zaproponuje sposoby przepracowywania emocji właśnie na poziomie ciała.
 
Prowadząca:  Natalia Ziętara- Ikigal: “Jestem łącznikiem ciekawym świata i ludzi. Podążam za Matką Ziemią i pielęgnuję w sobie wewnętrzne dziecko. Eksploruję różne metody oddychania i qigong (medytacja w ruchu). Kocham kawę, biofiliczne projektowanie i podróże. Z wykształcenia i uzależnienia jestem socjologiem. Moja głowa uwielbia kreatywność i stymulację. W swoim życiu zawodowym pracuję z tzw. wolnej stopy głównie jako event manager, project manager i asystent produkcji, gdzie najczęściej spotykam się ze stresem twarzą w twarz. W życiu prywatnym szukam narzędzi i sposobów do radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz mądrego zarządzania swoimi zasobami, by móc działać w pełni swojego potencjału. Słucham swojego ciała, podążam za nim. Chodzę boso, ile się da, przytulam drzewa. Od Natury uczę się mądrości, akceptacji i dystansu." https://www.facebook.com/ikigal.natuzet/ @ikigal.natuzet - instagram 

 

 

 

 

środa 20 listopada 18:00 - 20:00

EKOzdrownie: Ikigal QIGONG FUSION

Na spotkaniu obejrzymy krótkie filmy, pokazujące najciekawsze inicjatywy mieszkańców różnych miast świata. Miejska permakultura, hydroponika, aquaponika, jadłodzielnie, punkty wymianek rzeczy, adopcji roślin, leśne place zabaw, miejsca aktywizacji społecznej i wiele innych. Rozpętamy burzę mózgów w towarzystwie gości specjalnych, których ujawnimy już wkrótce!  W międzyczasie zapraszamy do korzystania i uzupełniania pierwszej i jedynej ekomapy świata, która jest świeżą polską inicjatywą: www.ethymaps.com !

 

 

 

 

środa 27 listopada 18:00 - 20:00

EKOmiasto: zielone inicjatywy mieszkańców

DZIAŁAJ

DZIAŁAJ
Z ETHY

 

czyli
o sąsiedzkiej

ekologii