"Warszawscy Rzemieślnicy" to projekt prowadzony przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Ma on na celu kultywowanie rzemiosła i wspieranie rzemieślników jako elementu tożsamości Warszawy.

Warszawscy rzemieślnicy

W tej zakładce znajdziecie mnóstwo inspiracji! Przedstawimy Wam aktywne sąsiedztwa, które mają na swoim koncie zrealizowane lokalne działania. Opowiedzą nam o tym, zwracając uwagę na problemy i trudności z jakimi musieli się zmierzyć. WKRÓTCE!

Aktywni Sąsiedzi

Zbieramy dla Was przydatne linki do stron, artykułów, audycji, które mogą Was zainspirować, uzupełnić brakującą wiedzę i wspomóc w działaniach lokalnych!

Przydatne linki

Ciężko zorientować się w ogromie wydarzeń Warszawskich, spróbujemy wyłapać te najciekawsze dotyczące działań lokalnych i gromadzić je w tej zakładce!

Ciekawe wydarzenia

Zgromadziliśmy dla Was ciekawe publikacje opisujące różne aspekty "aktywności sąsiedzkiej". Może coś Was zainspiruje do własnych działań? Zapraszamy do lektury!

Publikacje

Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Planujesz działanie sąsiedzkie? Sprawdź czy inicjatywa lokalna może Ci w tym pomóc!

Inicjatywa lokalna

Baza Wiedzy

Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL-e) to rożnego typu miejsca, które oprócz swojej codziennej działalności (bycia np. domem kultury, biblioteką, klubokawiarnią),  wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców.

Miejsca Aktywności Lokalnej

Jeśli organizujesz działanie lokalne, ale brakuje Ci przestrzeni czy sprzętu to miejsce może Ci pomóc!

Spółdzielnia Kultury

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany
przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji
zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych