Letni piknik sąsiedzki przy ul. Kazimierzowskiej 43 zrealizowany został z inicjatywy mieszkańców budynku. Chcąc zintegrować lokalną społeczność i sprawić, że sąsiedzi w końcu będą mieli okazję się bliżej poznać i zamienić ze sobą więcej zdań niż grzecznościowe "dzień dobry".

Organizatorzy postanowili zaangażować mieszkańców w konkurs na najlepsze ciasto! Owe słodkości stały się też niejako "biletem wstępu" na sąsiedzkie wydarzenie. Sąsiedzi skuszeni nagrodami konkursowymi postawili przed organizatorami nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie przyniesione na piknik ciasta okazały się być niezwykle smaczne.

Bal
bemowskich
wolontariuszy

Bal Bemowskich Wolontariuszy jest imprezą organizowaną dla i przez wolontariuszy działających w Dzielnicy Bemowo. Pomysł wypływa z potrzeb grupy, która od długiego czasu współpracuje z Bemowskim Centrum Kultury i MAL Dwa Jelonki. Podczas cyklicznych Wymian Książek, które organizujemy m.in. z kołem wolontariatu z SP nr 321 dowiedzieliśmy się, że wolontariuszom brakuje spotkań integracyjnych i wspólnego działania w szerszym gronie wolontariuszy. A jest ich na Bemowie bardzo wielu, w różnym wieku, podejmujących różnorodne działania społeczne. Chcemy zorganizować wraz z nimi Bal, na którym się lepiej poznają, nawiążą nowe znajomości, spędzą ze sobą czas, opowiedzą sobie o swoich działaniach, powymieniają pomysłami, a może nawet wpadną na zupełnie nowe. Zależy nam, by docenić ich niebagatelną pracę na rzecz lokalnej społeczności i wspólnie świętować ideę wolontariatu, łączącą pokolenia.

Dzięki organizacji projektu
udało się nam:

• Grupa wolontariuszy organizujących wydarzenie zintegrowała się.

• Uczestniczki i uczestnicy projektu nawiązali nowe znajomości, relacje, rozwinęli więzi łączące ich wcześniej nieznacznie, gł. z uwagi na chodzenie do tej samej szkoły.

• Praca wolontariuszy podejmowanej na rzecz społeczności lokalnej, ich chęci i energia do działania zostały dostrzegalnie docenione.

• Idea wolontariatu dotarła dzięki całemu procesowi do osób, które wcześniej nie podejmowały się tego typu działań.

• Młodzież dowiedziała się o istnieniu miejsc, otwartych na współpracę z wolontariuszami. Poznała Spotykalnię, w której odbywał się jeden z warsztatów oraz Klub Karuzela, w którym nigdy wcześniej nie była.

• Dzięki cyklowi spotkań poświęconych przygotowaniu Balu młodzi ludzie rozwinęli swoje zdolności organizacyjne, koordynacyjne i komunikacyjne oraz zdobyli wiedze przydatną do organizowania podobnych wydarzeń w przyszłości. Udział w projekcie był bowiem dla większości z nich pierwszym doświadczeniem pracy na rzecz lokalnej społeczności.

​​​​​​​Trudność sprawiły nam:

• Trudnością, z którą borykaliśmy się podczas realizacji projektu była dyspozycyjność młodzieży. Liczyliśmy na zaangażowanie nieco szerszej grupy, jednak początek roku w nowych szkołach ponadpodstawowych i zajętości wolontariuszy uniemożliwiły niektórym zaangażowanie w przygotowanie Balu.

28 września 2019
Klub Karuzela
Konarskiego 85

Głównym celem projektu jest integracja wolontariuszy działających na terenie Dzielnicy Bemowo oraz docenienie ich pracy podejmowanej na rzecz społeczności lokalnej. Pragniemy stworzyć okazję do miłego spotkania i sieciowania. Dostrzegamy potrzebę tego typu imprez w dzielnicy i chcemy na nią odpowiedzieć.