Czyli o emocjach – tych radosnych i tych mniej, które towarzyszą nam każdego dnia. Jak je rozpoznawać i jak na nie reagować – panować czy dać się ponieść?
 
Prowadzenie: Agnieszka Pędzich

 

 

 

 

Zapraszamy do zapisów:

warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

 

 

 

Zapraszamy do zapisów:

warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

 

 

 

czwartek 7 listopada 18:00 - 20:00 

Radość... i inni

W ramach tego warsztatu uczestnicy zrobiliby audyt swoich działań w ramach dnia, tygodnia, miesiąca i zdiagnozowali obszary najbardziej czaso- i energo-chłonne oraz te aktywności, które ładują im baterie. Porozmawialibyśmy o rozmaitych narzędziach planowania i zarządzania czasem i zadaniami, przećwiczylibyśmy sobie priorytetyzowanie i delegowanie zadań. Dodatkowo moglibyśmy zrobić symulacje rozmów, w których prosimy kogoś o zmianę zachowania lub wsparcie w naszych działaniach, plus doświadczyć technik, które pozwalają szybko się zregenerować i podnieść poziom energii.
 
Prowadzenie: Ula Rapacka

 

 

 

 

środa 13 listopada 18:00 - 20:00 

Zarządzanie czasem i energią

Głośne imprezy, niekończące się remonty czyli jak żyć  w zgodzie z sąsiadem? 
 
Prowadzenie: prawnik Marcin Wierciński i adwokat Arkadiusz Klejnowski 
 
 

 

 

 

 

sobota 23 listopada 12:00 - 14:00 

Prawo sąsiedzkie - konflikty sąsiedzkie

W ramach tego warsztatu porozmawialibyśmy o tym, jaki związek mają konflikty z potrzebami. Porozmawialibyśmy o piramidzie potrzeb Maslowa i "przyłożylibyśmy" ją do codziennego życia uczestników. Przegadalibyśmy tak zwane "negatywne" emocje i techniki regulacji stresu - zarówno na poziomie pracy z umysłem (terapia behawioralno-poznawcza) i z ciałem (techniki relaksacyjne). Przećwiczylibyśmy też sobie podstawowe techniki NVC (komunikacji bez przemocy) i podyskutowalibyśmy o tym, jak je sensownie wdrażać w sąsiedzkich sytuacjach.
 
Prowadzenie: Ula Rapacka

 

 

 

 

wtorek 26 listopada 18:00 - 20:00 

Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych

Warsztat o stawianiu swoich granic w asertywny sposób – jak dbać o siebie, nie krzywdząc innych? Czym jest asertywność i jak z niej korzystać? Jak wspierać swoją asertywność?
 
Prowadzenie: Agnieszka Pędzich 

 

 

 

 

czwartek 28 listopada 18:00 - 20:00 

Łagodnie ale stanowczo

AKADEMIA SĄSIEDZKA

AKADEMIA

SĄSIEDZKA

 

więcej radości!