Zapraszamy Was na cykl spotkań i warsztatów w ramach cyklu DZIAŁAJ! Chcemy promować praktyczne działania i pokazywać Wam jak łatwo można samemu tworzyć, budować, przerabiać i DZIAŁAĆ na rzecz lepszego sąsiedztwa!

Razem z Ethy zaplanowaliśmy dla Was cykl wykładów, dyskusji, warsztatów i spotkań wokół ekologii.

 

środa 16 października 18:00

Pokaz filmu "The True Cost" + panel dyskusyjny

goście: niebawem ujawnimy!

 

Co wspólnego mają: gęstość zaludnienia i kolor rzek z naszym T-shirtem?

"THE TRUE COST", 2015To historia o ubraniach. O ubraniach, które nosimy na co dzień, o ludziach, którzy je robią, o wpływie, jaki branża odzieżowa ma na świat. Od lat ceny ubrań w sieciówkach idą w dół - a ogromny koszt za to ponoszą ludzie i nasza planeta.

"The True Cost" to przełomowy dokument, zaglądający za kurtynę nieopowiedzianej dotąd historii. Stawia nam wszystkim ważne pytania, których być może sobie jeszcze nie zadawaliśmy: kto naprawdę płaci cenę za naszą garderobę?

Ekipa filmowa "The True Cost" zjeździła cały świat, odwiedzając zarówno najsłynniejsze wybiegi mody, jak i najuboższe slumsy i rozmawiając z czołowymi influencerami etycznego rynku mody jak Stella McCartney, Livia Firth czy Vandana Shiva, jak i z pracownikami fabryk, należących do znanych sieciówek.

Ten film to bezprecedensowy projekt, który zaprasza nas na otwierającą oczy podróż dookoła świata, podczas której mamy szansę poznać ludzi, którzy tworzą nasze ubrania i miejsca, które są ich ojczyzną.

 

TRAILER + WIĘCEJ INFO O FILMIE:

https://truecostmovie.com/

 

_____________________________________________________

Ethy o globalna EKOinicjatywa łącząca ludzi na całym świecie, aby pomóc im wprowadzać zmiany lokalnie. W ramach współpracy Ethy + Towarzystwo Sąsiedzkie pomożemy Wam wprowadzić ekozmiany do swojego sąsiedztwa!

 

EKOblogzine:

www.ethy.lifehttps://www.instagram.com/ethy.life/

EKOmapa świata:

www.ethymaps.com

https://www.instagram.com/ethy.maps/

 

PARTNER EKOspotkań z Ethy: Fundacja Sue Ryder

 

Akademia Sąsiedzka

fotografia: https://truecostmovie.com/

Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego "Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie"